TurkCoder.TK
Genital Estetik | Prof. Dr. Betül Gözel
0 (553) 633 35 45

Sosyal Medyada Biz}

Genital Estetik

Genital Estetik

Genital Estetik Nedir ?

Tekrarlayan doğumlar, yaşlanma ve doku elastikiyetinin bozulmasına bağlı olarak, kadın genital organlarında genişleme ve sarkmalar meydana gelmektedir. Bu durum cinsel hayatta kalitenin bozulmasına, eşlerin uyumsuzluğuna ve kadının kendine güven kaybına neden olabilir. Genital estetik ameliyatlarında vajinal daraltma, iç ve dış dudakların küçültülmesi ve yağ enjeksiyonları ile şekillendirilmesi sağlanabilir.

Vajinoplasti (Vajinal Daraltma) Nedir ?
Vajinal genişleme özellikle erkeğin cinsel organı ile kadın cinsel organı arasındaki uyumsuzluğun en önemli nedenidir. Bu durum, cinsel ilişki sırasında rahatsız edici sesler çıkmasına, kadının ve ya erkeğin orgazm olamamasına neden olur ki, zaman içerisinde eşler arasında ciddi sorunlara yol açabilir. Bu problem vajinoplasti ameliyatı ile ortadan kaldırılır.

Vajinoplasti Ameliyatı ve İyileşme Süreci Nasıldır ?
Vajinoplasti genel anestezi altında yapılır ve yaklaşık 1 saat sürer. Ameliyat sonrası son derece ağrısız olup, hastanın 1 gün yatırılarak takibi yeterlidir. İlk gün sonunda, ameliyat bitimi yerleştirilen tampon çıkarılır ve hasta taburcu edilir. Birkaç gün süreyle et suyu tarzı sızıntıların olması son derece doğaldır. İyileşme dönemimde hastanın bölge temizliğine dikkat etmesi yeterlidir. Hastanın 6 hafta süreyle cinsel ilişkiden uzak durması gerekmektedir.

Labioplasti (Dudak Küçültülmesi) Nedir ?
Vajeni dıştan saran iç ve dış dudaklarda sarkmalar meydana gelebilir. İç ve dış dudakların sarkması zamanla doku elastikiyetinin bozulması nadiren de yapısal olarak meydana gelir. Bu cilt katlantısındaki fazlalıkların alınarak daha genç ve sağlıklı vir genital görünüm elde edilmesine ‘Labioplasti’ denir.

Labioplasti Ameliyatı ve İyileşme Süreci Nasıldır ?
Genital EstetikLabioplasti ameliyatı lokal anestezi ile ama tercihen genel anestezi altında yapılır. Ameliyat süresi yaklaşık 45 dk olup, amelityat sonrası hastanın 1 gün hastanede kalması yeterlidir. Genital bölge kanlanması son derece fazla olduğundan bu bölgede yapılan operasyonlar çok çabuk iyileşir. Önemli olarak; ameliyatlarda eriyen dikiş materyalleri kullanıldığı için bölgenin ilk 10 gün kuru tutulması, dikiş yerinin açılmasının önlenmesi açısından son derece önemlidir, ilk 6 hafta cinsel temastan uzak durulması, erken dönemde dar pantolon giyilmemesi önerilir.

Genital Liposuction ve Yağ Enjeksiyonu Nedir ?
Klitorisin zayıf ve belirsiz olduğu bazı durumlarda klitoris çevresine liposuction yaparak inceltme yapılabilir. Böylece cinsel temas sırasında klitorisin uyarılması ve cinsel haz düzeyi arttırılmaya çalışılır. Diğer taraftan labiumların (dış dudaklar) daha genç ve diri görünmesi için bu bölgeye yağ enjeksiyonları yapılabilmektedir.

30 Ocak 2018
4.260 kez görüntülendi
Wordpress Tema indir